Δημοσιογραφικές & Industry Προβολές*

Στις αίθουσες: Φρίντα Λιάππα, Τώνια Μαρκετάκη, Τζον Κασσαβέτης, Σταύρος Τορνές, Ολύμπιον

 

Παρασκευή 2/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09:00 ΙΣΟΒΙΟΙ ΔΕΣΜΩΤΕΣ του Άρον Σίμπεργκ, 91’ (Διεθνές Διαγωνιστικό / ΔΔ)

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
09:00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΡΟΜΕΤΕ 2 του Στέρε Γκουλέα, 110΄ (Ματιές στα Βαλκάνια)
11:00 ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΩΣ ΒΑΡΒΑΡΟΙ του Ράντου Τζούντε, 139΄ (Ματιές στα Βαλκάνια)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09:00 ΚΙΜΜΕΡΙΑ του Σάιμον Φαρμακά, 119’ (Φεστιβάλ Ελληνικού Κινηματογράφου /ΦΕΚ)

 

Σάββατο 3/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
08:30 ΔΙΑΒΟΛΟΨΑΡΟ του Πουτσιπόνγκ Αρουνπένγκ, 105’ (ΔΔ)
10:30 ΡΕΪ & ΛΙΖ by Ρίτσαρντ Μπίλινγχαμ, 107(ΔΔ)

ΟΛΥΜΠΙΟΝ
09:30 ΡΟΜΑ του Αλφόνσο Κουαρόν, 135’ (Ειδικές Προβολές)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09:00 ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΙΙ: ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΓΟΥ του Χρήστου Νικολέρη, 81’ (ΦΕΚ)
11:00 NIGHT OUT του Στράτου Τζίτζη, 88’ (ΦΕΚ)

 

Κυριακή 4/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
10:30 ΣΟΦΙΑ της Μεριέμ Μπενμπαρέκ, 80’ (ΔΔ) 

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
08:30 ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ του Όγκνιεν Γκλάβονιτς, 98’ (Ματιές στα Βαλκάνια)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09:00 Η ΝΥΧΤΑ Τ’ΆΓΙ’ΑΝΤΩΝΗ [ΜΑΚΡΟΝΗΣΟΣ Β11] του Θανάση Σκρουμπέλου, 68’ (ΦΕΚ)
10:30 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΘΕΜΑ της Στέλλας Θεοδωράκη, 149’ (ΦΕΚ)

 

Δευτέρα 5/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09:00 Ο ΕΝΟΧΟΣ του Γκούσταφ Μίλερ, 85’ (ΔΔ)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
10:00 THE WAITER του Στηβ Κρικρή, 97’ (ΔΔ)

 

Τρίτη 6/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09:00 ΟΛΑ ΚΑΛΑ της Εύα Τρόμπις, 91’ (ΔΔ)
11:00 HOLIDAY της Ιζαμπέλα Έκλεφ, 93’ (ΔΔ)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09:00 Η ΔΕΞΙΑ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΡΑΣΟΥ του Γιάννη Β. Λαπατά, 100’ (ΦΕΚ)
11:00 ΦΥΓΑΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΧΕΝΤΡΙΞ του Μάριου Πιπερίδη, 93’ (ΔΔ)

Τετάρτη 7/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09:00 ΣΟΚΡΑΤΕΣ του Άλεξ Μοράτο, 71’ (ΔΔ) 

ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
09:00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΟΥ ΑΝΗΚΕΙ του Ρομέν Γαβρά, 100’ (Ανοιχτοί Ορίζοντες) 

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09:00 SCOPOPHILIA των Ναταλίας Λαμπροπούλου & Ηλέκτρας Αγγελετοπούλου, 70’ (ΦΕΚ)
11:00 HOLY BOOM της Μαρίας Λάφη, 99’ (ΦΕΚ)

 

Πέμπτη 8/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09:00 ΜΕΪΛΙ του Ζου Ζου, 88’ (ΔΔ)
11:00 ΟΙ ΘΕΡΙΣΤΕΣ by Ετιέν Καλός, 107’ (ΔΔ)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09:00 ΜΑΓΙΚΟ ΔΕΡΜΑ του Κωνσταντίνου Σαμαρά, 90’ (ΦΕΚ)

ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
10:30 ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ του Θανάση Νεοφώτιστου, 13’
10:45 Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ του Νίκου Labôt, 89’ (ΔΔ)

 

Παρασκευή 9/11

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09:00 PEARL της Έλσα Αμιέλ, 80’ (ΔΔ)
11:00 ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΖΩΑ του Τζερεμάια Ζέιγκαρ, 93’ (ΔΔ)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
10:00 ΠΑΥΣΗ της Τώνιας Μισιαλή, 96’ (ΦΕΚ)

Σάββατο 10/11

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
10:00 ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ του Στέλιου Χαραλαμπόπουλου, 111’ (ΦΕΚ)

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
10:15 ΑΚΙΝΗΤΟ ΠΟΤΑΜΙ του Άγγελου Φραντζή, 133΄ (Φεστιβάλ Ελληνικού Κινηματογράφου / ΦΕΚ).

* Η είσοδος γίνεται με την επίδειξη της press/industry κάρτας διαπίστευσης.
 

Supported by

Member of

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

  • Θεσσαλονίκη

  • Αθήνα

Γραφεία

Πλατεία Αριστοτέλους 10, 546 23 Θεσσαλονίκη

Στοιχεία Επικοινωνίας

Τηλ.: 2310 378 400
Fax: 2310 285 759
E-mail: info@filmfestival.gr

Γραφεία

Διονυσίου Αρεοπαγίτου 7, 117 42 Αθήνα

Στοιχεία Επικοινωνίας

Τηλ.: 210 870 6000
Fax: 210 644 8143
E-mail: info@filmfestival.gr

  • Επικαιρότητα

  • Σας ενδιαφέρει...

Loading

oxen-waisted