13:00 Αντικείμενο 817 | Object 817 ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Βουβά δάκρυα | Het wonder van Oirsbeek ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Ξεχνώντας τον Λένιν | Forgetting Lenin ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Μαγικό βουνό | Jadosnuri Mta ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Οι βίοι του Εντουάρ Λουί | Édouard Louis, Ou La Transformation ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Οι απεργοί του Μεσαίωνα | Ciompi ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
15:00 Ρέες | Reas ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Ναβάλνι | Navalny ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
15:00 Τι δεν είμαι | Who I Am Not ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
16:00 Λέγε με Μπιλ | You Can Call Me Bill ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
16:00 Γενηθήτω το θέλημά σου | Hágase tu voluntad ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:00 Άγνωστο τοπίο | Ukjent landskap ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 Συγκομιδή | The Pickers ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
17:30 Εν εσόπτρω – Ο παπά-Σταμάτης και ο Σταμάτης | Εν εσόπτρω: Ο παπα-Σταμάτης και ο Σταμάτης ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
17:30 Το κινητό σχολείο ταξιδεύει | Mobile School Travels ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
17:30 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ FREE*
17:30 Vavel the Band | Vavel the Band ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
17:30 Ο τελάλης | Ο Τελάλης ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
19:00 Θολά νερά | Når vandene deles ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
19:00 Ποτήρι, μισογεμάτη ζωή | Glas, mijn onvervulde leven ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:00 Ο χορός του Πολ Ποτ | Pol Pot Dancing ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Η φωνή του σπιτιού | House With a Voice ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:30 01 | 01 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
20:30 Queercore: How to Punk a Revolution | Queercore: How to Punk a Revolution ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:00 Λεσβία | ΛΕΣΒΙΑ ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
21:30 Ανήκειν | Belonging ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:00 Calle 54 | Calle 54 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:30 Sorry/Not Sorry | Sorry/Not Sorry ΟΛΥΜΠΙΟΝ
22:30 Hotel Metalurg | Hotel Metalurg ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
23:00 Αφήστε το καναρίνι να κελαηδήσει | Let the Canary Sing ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
23:00 Ziggy Stardust and the Spiders from Mars | Ziggy Stardust and the Spiders from Mars ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ FREE**
12:15 Ανήκειν | Belonging ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
13:00 Ποτήρι, μισογεμάτη ζωή | Glas, mijn onvervulde leven ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
13:30 Άγνωστο τοπίο | Ukjent landskap ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
14:00 Hotel Metalurg | Hotel Metalurg ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:30 Είμαστε τέλει@ | Jesteśmy idealni ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
14:45 Συγκομιδή | The Pickers ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
15:15 Λεσβία | ΛΕΣΒΙΑ ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
16:00 Γενηθήτω το θέλημά σου | Hágase tu voluntad ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
16:00 Ντόροθι Άρζνερ: πρωτοπόρος, κουήρ, φεμινίστρια | Dorothy Arzner, une pioniere a Hollywood ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
16:30 Το σύμπλεγμα του Αλεξάνδρου | The Alexander Complex ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
16:30 Ο χορός του Πολ Ποτ | Pol Pot Dancing ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
17:00 Μια σφαίρα | One Bullet ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:15 Νευρότυποι | Neurotyypit ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
18:00 Ο κόκκινος δάσκαλος | Ο Κόκκινος Δάσκαλος ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
18:00 ΕΜΠΡΟΣ: Ένα ελεύθερο αυτοδιαχειριζόμενο θέατρο | EMBROS: A Free Self-Managed Theater ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
19:00 Ρέες | Reas ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
19:00 Χαρούμενα ρούχα: Μια ταινία για την Πατρίσια Φιλντ | Happy Clothes: A Film About Patricia Field ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
19:30 Underwonder | Underwonder ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ FREE*
20:00 Ο παράγοντας της ευτυχίας | A boldogság ügynöke ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Δράκοι εναντίον δαιμόνων | Fighting Demons With Dragons ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:30 Θολά νερά | Når vandene deles ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:00 Η Κλαίρη, τι κάνει; | Η Κλαίρη, τί κάνει; ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
21:15 Από τον Αμπντούλ στη Λεϊλά | D'Abdul à Leila ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
22:15 Κάτω από το χαλί του Χόλιγουντ | The Celluloid Closet ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
22:30 Τεχατσάπι | Tehachapi ΟΛΥΜΠΙΟΝ
22:30 Λέγε με Μπιλ | You Can Call Me Bill ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:30 Έλληνες (Ελληνικός έρωτας και σαπφικές συνομιλίες) | Greeks (Greek Love and Sapphic Sophistication) ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ FREE*
22:30 Ζήτημα ζωής και θανάτου | A Matter of Life and Death ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ FREE*
22:30 Η εκδίκηση της ντίσκο | Disco's Revenge ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ FREE*
22:30 Τσίκο και Ρίτα | Chico & Rita ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ FREE**
13:00 Από τον Αμπντούλ στη Λεϊλά | D'Abdul à Leila ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Ο παράγοντας της ευτυχίας | A boldogság ügynöke ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Επιστροφή | Máhccan ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
14:00 Δράκοι εναντίον δαιμόνων | Fighting Demons With Dragons ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:15 Η φωνή του σπιτιού | House With a Voice ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:30 Viva Varda! | Viva Varda! ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:30 Λέγε με Λόουαντ | Name Me Lawand ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
15:00 Οι απεργοί του Μεσαίωνα | Ciompi ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
16:00 Μια σφαίρα | One Bullet ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
16:30 Το σύμπλεγμα του Αλεξάνδρου | The Alexander Complex ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
17:00 το μέρος που κοιμόμασταν | where we used to sleep ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 Ταμπού: Το σινεμά του Άμoς Γκούτμαν | Taboo: Amos Guttman ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
17:00 Οι ωραίες της Καμπούλ | Kabul Beauty ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:00 Το τελευταίο τραγούδι της Καμπούλ | Last Song From Kabul ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:30 Υπηρετώντας την αλήθεια | Υπηρετώντας την Αλήθεια ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
18:00 Λενάκι, δυο φωτιές και δυο κατάρες | Lenaki ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
19:00 Το δάσος μέσα μου | The Forest in Me ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
19:00 Εντός και εκτός έδρας | Suomeen juurtuneet ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
20:00 Unclickable | Unclickable ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Στη σκιά του πολέμου | Umbra Războiului ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:00 Ώσπου να πετάξω | Until I Fly ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:30 Ο κώδικας του φόβου | Code der Angst ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:00 Σύλβια Ρόμπυν | Σύλβια Ρόμπυν ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
21:30 Σάουντρακ για ένα πραξικόπημα | Soundtrack to a Coup d'État ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
22:00 Είμαστε τέλει@ | Jesteśmy idealni ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:30 Θερμή ταινία | Topli film ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:45 Θαύμα στο Γκύλσπονγ | The Gullspång Miracle ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
23:00 Η χοντρή σου φίλη | Your Fat Friend ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
12:00 Σάουντρακ για ένα πραξικόπημα | Soundtrack to a Coup d'État ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ FREE**
14:00 Cinéma Laika | Cinéma Laika ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Εντός και εκτός έδρας | Suomeen juurtuneet ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
14:00 Ο άνδρας με τα μαύρα | Heiyi ren ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
14:30 Διερευνώντας την αγάπη | Enquête d’amour ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:30 ΖΙΖΙ | GIGI ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:30 Ζωηρές συζητήσεις μεταξύ αυτών που ακούνε φωνές | Discussions animées entre entendeurs de voix ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:30 Πώς να γίνεις αρεστός | How to Please ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:30 Χαρούμενα ρούχα: Μια ταινία για την Πατρίσια Φιλντ | Happy Clothes: A Film About Patricia Field ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
15:00 Η βασίλισσα | The Queen ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:00 Μπέττυ | Μπέττυ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:30 Το δάσος μέσα μου | The Forest in Me ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
16:30 Πορτραίτο του συλλέκτη σε ώριμη ηλικία | Πορτραίτο του συλλέκτη σε ώριμη ηλικία ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
17:00 Johatsu - Αυτοί που έγιναν καπνός | Johatsu ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 το μέρος που κοιμόμασταν | where we used to sleep ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
17:30 Τραγούδια της Γης | Songs of Earth ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
17:30 Λώξη | ΛΩΞΗ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:30 Σιωπηλή αγάπη | Silent Love ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
17:45 Συγκρατώντας την παλίρροια | Holding Back the Tide ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
18:30 Σπίτι, όχι σπιτικό | Home Sweet Home ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
19:30 Μετρώντας προβατάκια | Sau ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
20:00 Αζήτητοι | Αζήτητοι ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Εις μνήμην | In Memoriam Biel ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:30 Γραμμές της επιθυμίας | Desire Lines ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
20:30 Σιγή του Λόγου | Šutnja razuma ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:30 ΑΚΟΕ/ΑΜΦΙ: Η ιστορία μιας επανάστασης (*Να κοιμάμαι στο στήθος του…) | ΑΚΟΕ/ΑΜΦΙ: Η Ιστορία Μιας Επανάστασης (*Να κοιμάμαι στο στήθος του…) ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:00 Μαίρη, Μαριάννα, Μαρία – Tα άγνωστα ελληνικά χρόνια της Κάλλας | Μαίρη, Μαριάννα, Μαρία - Tα άγνωστα ελληνικά χρόνια της Κάλλας ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
22:30 Ντάριο Αρτζέντο: Πανικός | Dario Argento Panico ΟΛΥΜΠΙΟΝ
22:30 Φωτιά: Η ιστορία της Ανίτα Πάλενμπεργκ | Catching Fire: The Story Of Anita Pallenberg ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:30 Το όνειρο του Ντάλτον | Dalton's Dream ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
23:00 Chip & Ovi | Chip & Ovi ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
23:00 Λάσπη | Mud ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
23:00 Ταμπού: Το σινεμά του Άμoς Γκούτμαν | Taboo: Amos Guttman ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
12:00 Συγκρατώντας την παλίρροια | Holding Back the Tide ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:00 Μετρώντας προβατάκια | Sau ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ FREE**
14:00 Στη σκιά του πολέμου | Umbra Războiului ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
14:00 Άνθρωποι στο δάσος | W lesie są ludzie ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Η ταινία που πρόκειται να δείτε | Le film que vous allez voir ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Μανιτάρια | Shrooms ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Μια ασιατική ιστορία φαντασμάτων | 九龙东往事 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:30 Σπίτι, όχι σπιτικό | Home Sweet Home ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:30 Εις μνήμην | In Memoriam Biel ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
15:00 Γραμμές της επιθυμίας | Desire Lines ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Unclickable | Unclickable ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
15:00 Η κριτική του διαχωρισμού | Critique de la séparation ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:00 Ο άνθρωπος με την κινηματογραφική μηχανή | Chelovek s kino-apparatom ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
17:00 Δάσος | Las ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 Ένας βοσκός | Un pasteur ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
17:00 Ένα δικό τους καταφύγιο | Lisière ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:00 Το Ολοκαύτωμα του Χορτιάτη | Το Ολοκαύτωμα του Χορτιάτη ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
17:30 Κορνίζες χωρίς τοίχους | Pozor, padá SNG! ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
18:00 Χρυσοτίλη | Chrysotile ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
19:00 Johatsu - Αυτοί που έγιναν καπνός | Johatsu ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
19:00 Λεμεμπέλ | Lemebel ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
20:00 Αδέσποτα κορμιά | Αδέσποτα κορμιά ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Διαγνοησία | Diagnonsense ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
20:00 Η ψυχή των Μποσάλες | Les âmes bossales ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:00 Ένα δέντρο μεγαλώνει κάθε νύχτα στα όνειρά μου | V mojih sanjah rase vsako noč drevo ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
21:00 Tack | Tack ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
21:30 Μαριλού – Συνάντηση με μια αξιοσημείωτη γυναίκα | Marilú - rencontre avec une femme remarquable ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:00 Αναδημιουργίες | Re-creations ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:00 Η κυψέλη | La ruche ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:00 Κουήρ στο μέτωπο της Ουκρανίας | Queer Fighters of Ukraine ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:00 Μια αλόη, ένας φίκος, ένα αβοκάντο και έξι δράκαινες | One Aloe, One Ficus, One Avocado and Six Dracaenas ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:00 Νυχτερινό για ένα δάσος | Nocturno para uma floresta ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:30 Λάμπουν στο σκοτάδι | Λάμπουν στο σκοτάδι ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
22:30 Sorry/Not Sorry | Sorry/Not Sorry ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
22:45 Ο Ρικάρντο και η ζωγραφική | Ricardo et la peinture ΟΛΥΜΠΙΟΝ
22:45 Υπόθεση Ντιμίτριεφ | The Dmitriev Affair ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 Ένας βοσκός | Un pasteur ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ FREE**
13:00 Κορνίζες χωρίς τοίχους | Pozor, padá SNG! ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Λάσπη | Mud ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
13:30 Διαγνοησία | Diagnonsense ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
14:00 Μαριλού – Συνάντηση με μια αξιοσημείωτη γυναίκα | Marilú - rencontre avec une femme remarquable ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Ένα δέντρο μεγαλώνει κάθε νύχτα στα όνειρά μου | V mojih sanjah rase vsako noč drevo ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:00 Tack | Tack ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
15:00 Αζήτητοι | Αζήτητοι ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
15:00 Τα πέντε εμπόδια | De fem benspænd ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:45 Χρυσοτίλη | Chrysotile ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:45 Ένα δικό τους καταφύγιο | Lisière ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
16:15 Ο καιρός της σοδειάς | Em Ano de Safra ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
17:00 Έτσι ξεκίνησαν όλα | And So it Begins ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 Nowhere – Director’s Cut | Nowhere – Director’s Cut ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ FREE*
17:00 Πρώτη Ύλη, ολόκληρο το έργο σε δεκαεπτά λεπτά | Primal Matter - the entire work in seventeen minutes ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ FREE*
17:30 Η χώρα των λησμονημένων τραγουδιών | The Land of Forgotten Songs ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
18:00 Η Έιπριλ στη Γαλλία | April en France ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
18:00 Sinfonietta-πόλης, συνομιλία με τον Dziga Vertov | Sinfonietta-πόλης, συνομιλία με τον Dziga Vertov ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
18:45 Φτιάχνοντας έναν Ιάπωνα | The Making of a Japanese ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
19:15 Δάσος | Las ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
20:00 Ο κλεμμένος πλανήτης μου | Sayyareye dozdide shodeye man ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Touché | Touché ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:30 Αναζητώντας τον Λάνγκστον | Looking for Langston ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
20:30 Νιτρικά φιλιά | Nitrate Kisses ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:00 Πρωτόγαλα | Πρωτόγαλα ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
21:00 Vanessa Vinson Vibes | Vanessa Vinson Vibes ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
21:30 Τα αδέρφια Άντερσον | Bröderna Andersson ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
22:00 Η ψυχή των Μποσάλες | Les âmes bossales ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:30 Ανήσυχα όνειρα: Η μουσική του Πολ Σάιμον | In Restless Dreams: The Music of Paul Simon ΟΛΥΜΠΙΟΝ
22:30 Ονειροπόλοι | Dreamers ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
23:00 Η ζωή και ο θάνατος του Σέλσο Τζούνιορ | The Life and Death of Celso Junior ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
23:00 Σινεμά βεριτέ | Cinéma Vérité: Defining the Moment ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
12:30 Πρωτόγαλα | Πρωτόγαλα ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Ο κλεμμένος πλανήτης μου | Sayyareye dozdide shodeye man ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:30 Ο καιρός της σοδειάς | Em Ano de Safra ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:00 Τα αδέρφια Άντερσον | Bröderna Andersson ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Ονειροπόλοι | Dreamers ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:30 El Shatt – Εργαστήριο ουτοπίας | El Shatt - nacrt za utopiju ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
14:30 Αδέσποτα κορμιά | Αδέσποτα κορμιά ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
14:30 Πραγματεία για το δηλητήριο και την αιωνιότητα | Traité de bave et d'éternité ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:30 Φτιάχνοντας έναν Ιάπωνα | The Making of a Japanese ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
16:30 Touché | Touché ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
17:00 Ανάμεσα στους λύκους | L'affût aux loups ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 Κλεμμένες κουβέντες | Intercepted ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:30 Η εμπειρία του Ζολά | L'experience Zola ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
17:30 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ FREE**
18:30 Έτσι ξεκίνησαν όλα | And So it Begins ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
19:30 Ιμπελέν | Ibelin ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:00 Hollywoodgate | Hollywoodgate ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Το αιώνιο εσύ | Eternal You ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:30 Avant-Drag! | Avant-Drag! ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
20:30 Νέλι και Ναντίν | Nelly & Nadine ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:30 Τις | Tish ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
21:30 142 χρόνια | 142 Χρόνια ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
22:00 Τζορτζ Πλατ Λάινς: Κρυμμένος μετρ | Hidden Master: The Legacy of George Platt Lynes ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
22:30 Τα βουνά | Bjergene ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:45 Το όνειρο του Ντάλτον | Dalton's Dream ΟΛΥΜΠΙΟΝ
23:00 Τραγούδια της Γης | Songs of Earth ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
23:00 Queer Japan | Queer Japan ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
12:00 Κλεμμένες κουβέντες | Intercepted ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:30 Νομαδική μοναξιά | Nomad Solitude ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Avant-Drag! | Avant-Drag! ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
14:00 Υπόθεση Ντιμίτριεφ | The Dmitriev Affair ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Τις | Tish ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:30 Το αιώνιο εσύ | Eternal You ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
15:00 Ένα τσιγάρο χρόνος | Time Takes a Cigarette ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Η Δάφνη ήταν ένας κορμός που κατέληγε σε φύλλα | Daphne was a torso ending in leaves ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Λαχτάρα για φως | Anhel de llum ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Μεταναστεύσεις είμαστε | Migrations We Are ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Φυγή | Flugt ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
16:00 Μεντιχά – Αυτή που έζησε | Mediha ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
16:00 Εκείνη τη μέρα | Εκείνη τη Μέρα ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
16:30 Νυχτερινά | Nocturnes ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 Να τους πείτε για εμάς | Tell Them About Us ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:30 Καθώς φτάνει η παλίρροια | Før Stormen ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
17:30 Το χρονικό μιας καταστροφής | Το χρονικό μιας καταστροφής ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
18:00 Αρμάνοι oι Βλάχοι | Αρμάνοι oι Βλάχοι ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
18:00 Το πορτρέτο: Ο Γιώργος Ρόρρης ζωγραφίζει τον Ευάγγελο Αβέρωφ | Το Πορτρέτο: Ο Γιώργος Ρόρρης ζωγραφίζει τον Ευάγγελο Αβέρωφ ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
18:00 Κατ’ εικόνα του ανθρώπου | Κατ’ εικόνα του ανθρώπου ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
19:00 Τζορτζ Πλατ Λάινς: Κρυμμένος μετρ | Hidden Master: The Legacy of George Platt Lynes ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
19:30 Οι γάμοι της Τήλου | Tilos Weddings ΟΛΥΜΠΙΟΝ FREE*
20:00 Εξερευνώντας το άγνωστο | A Stranger Quest ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:00 Καλιαρντά | Καλιαρντά ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
20:00 των κοριτσιών | kanajo tachi no ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
20:15 Κάποτε είχα μια ζωή | Yo tenía una vida ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:45 Γκοντάρ, μόνο | Seul Godard ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
21:00 Πανελλήνιον | Πανελλήνιον ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
22:00 Το κατά Τσιρέτα Ευαγγέλιο | Il Vangelo secondo Ciretta ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:30 Όσα αφήσαμε πίσω | Skąd dokąd ΟΛΥΜΠΙΟΝ
22:30 10 χρόνια Athens Pride | 10 Χρόνια Athens Pride ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
22:30 Λεσβίες, κάμερα, πάμε! | Dykes, Camera, Action! ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
22:30 Σε αυτή την εξαίσια θάλασσα | Σε αυτή την εξαίσια θάλασσα ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
22:30 Hollywoodgate | Hollywoodgate ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:30 Ορλάντο, η πολιτική μου αυτοβιογραφία | Orlando, ma biographie politique ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
23:00 El Shatt – Εργαστήριο ουτοπίας | El Shatt - nacrt za utopiju ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
23:30 Όλα τα μικρά πράγματα | Every Little Thing ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
12:00 Γκοντάρ, μόνο | Seul Godard ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:00 Τα βουνά | Bjergene ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 Κάποτε είχα μια ζωή | Yo tenía una vida ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
13:00 Το κατά Τσιρέτα Ευαγγέλιο | Il Vangelo secondo Ciretta ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Πανελλήνιον | Πανελλήνιον ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
13:00 Δημοκρατία | Democracy - Im Rausch der Daten ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
14:00 Μεντιχά – Αυτή που έζησε | Mediha ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Παραμορφωμένο είδωλο | Broken View ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:15 Καθώς φτάνει η παλίρροια | Før Stormen ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
15:00 Ο Τοντ και η Σούπερ-Στέλλα | Todd & Super-Stella ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Νυχτερινά | Nocturnes ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
15:30 Η δοκιμή | The Rehearsal ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:30 Η κληρονομιά της γλαύκας: Δημοκρατία ή Η πόλη των ονείρων | L'Héritage de la chouette: Démocratie ou La cité des songes ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
16:00 Αποχαιρετισμός: Ξαφνικά η μνήμη άρχισε να θυμάται | Αποχαιρετισμός: Ξαφνικά η μνήμη άρχισε να θυμάται ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
16:30 Zinzindurrunkarratz | Zinzindurrunkarratz ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:00 Δύο άγνωστοι προσπαθούν να μην αλληλοφαγωθούν | Two Strangers Trying Not To Kill Each Other ΟΛΥΜΠΙΟΝ
17:00 Εξερευνώντας το άγνωστο | A Stranger Quest ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
18:00 Νομαδική μοναξιά | Nomad Solitude ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
18:00 Dourgouti Town | Dourgouti Town ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
18:00 Ανάμεσα στους λύκους | L'affût aux loups ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
19:45 Dildo Riot | Dildo Riot ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ FREE*
19:45 Rebel Dykes | Rebel Dykes ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ FREE*
20:00 Πόλη υπό κατοχή | Occupied City ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Να τους πείτε για εμάς | Tell Them About Us ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:00 Αθάνατες | Immortals ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:30 Ο θάνατος ενός δημοσιογράφου | The Killing of a Journalist ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:00 Irving Park | Irving Park ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
21:00 Σε αναζήτηση κοινού | In Search of an Audience ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
22:15 Βρίσκοντας τα χρήματα | Finding the Money ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
22:30 Μπλε καρμπόν | Kék Pelikan ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:30 Συμβάσεις έργων | Simvasis Ergon ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
22:45 Teaches of Peaches | Teaches of Peaches ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
23:00 Το βασίλειο του Σατανά | Realm of Satan ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
12:00 Ο Τοντ και η Σούπερ-Στέλλα | Todd & Super-Stella ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Βρίσκοντας τα χρήματα | Finding the Money ΟΛΥΜΠΙΟΝ
13:00 Δύο άγνωστοι προσπαθούν να μην αλληλοφαγωθούν | Two Strangers Trying Not To Kill Each Other ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
14:00 Όσα αφήσαμε πίσω | Skąd dokąd ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:30 Παραμορφωμένο είδωλο | Broken View ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
14:30 Ο ασθενής μηδέν | Killing Patient Zero ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
15:00 Τεχατσάπι | Tehachapi ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
15:00 Menus-Plaisirs – Les Troisgros | Menus-Plaisirs - Les Troisgros ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:30 Ryuichi Sakamoto | Opus | Ryuichi Sakamoto | Opus ΟΛΥΜΠΙΟΝ
16:00 Σεξουαλική ταυτότητα | Gendernauts - Eine Reise durch die Geschlechter ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
17:00 Αθάνατες | Immortals ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
17:00 Θαύμα στο Γκύλσπονγ | The Gullspång Miracle ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
17:30 Μπλε καρμπόν | Kék Pelikan ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
18:00 Φωτιά: Η ιστορία της Ανίτα Πάλενμπεργκ | Catching Fire: The Story Of Anita Pallenberg ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
19:00 Γιάννης Σπανός: Πίσω απ’ τη μαρκίζα | Γιάννης Σπανός: Πίσω απ' τη μαρκίζα ΟΛΥΜΠΙΟΝ
20:00 Όλα τα μικρά πράγματα | Every Little Thing ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
20:00 Η χοντρή σου φίλη | Your Fat Friend ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
20:00 Teaches of Peaches | Teaches of Peaches ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
21:00 Το βασίλειο του Σατανά | Realm of Satan ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
21:00 Επιστροφή | Máhccan ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
21:00 Νιότη (Άνοιξη) | Qing chun (chun) ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
22:30 Εικόνες φαντασμάτων | Retratos Fantasmas ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Οι βίοι του Εντουάρ Λουί | Édouard Louis, Ou La Transformation
17:00 Άγνωστο τοπίο | Ukjent landskap
20:00 Ο χορός του Πολ Ποτ | Pol Pot Dancing
22:30 Sorry/Not Sorry | Sorry/Not Sorry
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
15:00 Ρέες | Reas
17:30 Το κινητό σχολείο ταξιδεύει | Mobile School Travels
17:30 Εν εσόπτρω – Ο παπά-Σταμάτης και ο Σταμάτης | Εν εσόπτρω: Ο παπα-Σταμάτης και ο Σταμάτης
20:30 01 | 01
23:00 Αφήστε το καναρίνι να κελαηδήσει | Let the Canary Sing
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:00 Οι απεργοί του Μεσαίωνα | Ciompi
17:00 Συγκομιδή | The Pickers
20:00 Η φωνή του σπιτιού | House With a Voice
22:30 Hotel Metalurg | Hotel Metalurg
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Ξεχνώντας τον Λένιν | Forgetting Lenin
13:00 Βουβά δάκρυα | Het wonder van Oirsbeek
13:00 Αντικείμενο 817 | Object 817
16:00 Λέγε με Μπιλ | You Can Call Me Bill
19:00 Θολά νερά | Når vandene deles
21:30 Ανήκειν | Belonging
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
15:00 Ναβάλνι | Navalny
17:30 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 FREE*
21:00 Λεσβία | ΛΕΣΒΙΑ
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
13:00 Μαγικό βουνό | Jadosnuri Mta
16:00 Γενηθήτω το θέλημά σου | Hágase tu voluntad
19:00 Ποτήρι, μισογεμάτη ζωή | Glas, mijn onvervulde leven
22:00 Calle 54 | Calle 54
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:00 Τι δεν είμαι | Who I Am Not
17:30 Ο τελάλης | Ο Τελάλης
17:30 Vavel the Band | Vavel the Band
20:30 Queercore: How to Punk a Revolution | Queercore: How to Punk a Revolution
23:00 Ziggy Stardust and the Spiders from Mars | Ziggy Stardust and the Spiders from Mars
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Hotel Metalurg | Hotel Metalurg
17:00 Μια σφαίρα | One Bullet
20:00 Ο παράγοντας της ευτυχίας | A boldogság ügynöke
22:30 Τεχατσάπι | Tehachapi
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
14:30 Είμαστε τέλει@ | Jesteśmy idealni
16:30 Το σύμπλεγμα του Αλεξάνδρου | The Alexander Complex
19:00 Ρέες | Reas
21:15 Από τον Αμπντούλ στη Λεϊλά | D'Abdul à Leila
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
13:00 Ποτήρι, μισογεμάτη ζωή | Glas, mijn onvervulde leven
16:00 Γενηθήτω το θέλημά σου | Hágase tu voluntad
19:00 Χαρούμενα ρούχα: Μια ταινία για την Πατρίσια Φιλντ | Happy Clothes: A Film About Patricia Field
22:15 Κάτω από το χαλί του Χόλιγουντ | The Celluloid Closet
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:30 Άγνωστο τοπίο | Ukjent landskap
16:30 Ο χορός του Πολ Ποτ | Pol Pot Dancing
19:30 Underwonder | Underwonder FREE*
22:30 Λέγε με Μπιλ | You Can Call Me Bill
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 FREE**
15:15 Λεσβία | ΛΕΣΒΙΑ
18:00 Ο κόκκινος δάσκαλος | Ο Κόκκινος Δάσκαλος
21:00 Η Κλαίρη, τι κάνει; | Η Κλαίρη, τί κάνει;
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
12:15 Ανήκειν | Belonging
14:45 Συγκομιδή | The Pickers
17:15 Νευρότυποι | Neurotyypit
20:00 Δράκοι εναντίον δαιμόνων | Fighting Demons With Dragons
22:30 Έλληνες (Ελληνικός έρωτας και σαπφικές συνομιλίες) | Greeks (Greek Love and Sapphic Sophistication) FREE*
22:30 Η εκδίκηση της ντίσκο | Disco's Revenge FREE*
22:30 Ζήτημα ζωής και θανάτου | A Matter of Life and Death FREE*
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
16:00 Ντόροθι Άρζνερ: πρωτοπόρος, κουήρ, φεμινίστρια | Dorothy Arzner, une pioniere a Hollywood
18:00 ΕΜΠΡΟΣ: Ένα ελεύθερο αυτοδιαχειριζόμενο θέατρο | EMBROS: A Free Self-Managed Theater
20:30 Θολά νερά | Når vandene deles
22:30 Τσίκο και Ρίτα | Chico & Rita
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:30 Viva Varda! | Viva Varda!
17:00 το μέρος που κοιμόμασταν | where we used to sleep
20:00 Unclickable | Unclickable
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:00 Από τον Αμπντούλ στη Λεϊλά | D'Abdul à Leila
16:30 Το σύμπλεγμα του Αλεξάνδρου | The Alexander Complex
19:00 Το δάσος μέσα μου | The Forest in Me
21:30 Σάουντρακ για ένα πραξικόπημα | Soundtrack to a Coup d'État
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:00 Δράκοι εναντίον δαιμόνων | Fighting Demons With Dragons
17:00 Ταμπού: Το σινεμά του Άμoς Γκούτμαν | Taboo: Amos Guttman
20:00 Στη σκιά του πολέμου | Umbra Războiului
22:45 Θαύμα στο Γκύλσπονγ | The Gullspång Miracle
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Ο παράγοντας της ευτυχίας | A boldogság ügynöke
16:00 Μια σφαίρα | One Bullet
19:00 Εντός και εκτός έδρας | Suomeen juurtuneet
22:00 Είμαστε τέλει@ | Jesteśmy idealni
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
14:30 Λέγε με Λόουαντ | Name Me Lawand
18:00 Λενάκι, δυο φωτιές και δυο κατάρες | Lenaki
21:00 Σύλβια Ρόμπυν | Σύλβια Ρόμπυν
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 FREE**
14:15 Η φωνή του σπιτιού | House With a Voice
17:00 Το τελευταίο τραγούδι της Καμπούλ | Last Song From Kabul
17:00 Οι ωραίες της Καμπούλ | Kabul Beauty
20:00 Ώσπου να πετάξω | Until I Fly
22:30 Θερμή ταινία | Topli film
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
13:00 Επιστροφή | Máhccan
15:00 Οι απεργοί του Μεσαίωνα | Ciompi
17:30 Υπηρετώντας την αλήθεια | Υπηρετώντας την Αλήθεια
20:30 Ο κώδικας του φόβου | Code der Angst
23:00 Η χοντρή σου φίλη | Your Fat Friend
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Cinéma Laika | Cinéma Laika
17:00 Johatsu - Αυτοί που έγιναν καπνός | Johatsu
20:00 Αζήτητοι | Αζήτητοι
22:30 Ντάριο Αρτζέντο: Πανικός | Dario Argento Panico
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:00 Σάουντρακ για ένα πραξικόπημα | Soundtrack to a Coup d'État
15:30 Το δάσος μέσα μου | The Forest in Me
17:45 Συγκρατώντας την παλίρροια | Holding Back the Tide
20:30 Γραμμές της επιθυμίας | Desire Lines
23:00 Chip & Ovi | Chip & Ovi
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:30 Πώς να γίνεις αρεστός | How to Please
14:30 ΖΙΖΙ | GIGI
14:30 Διερευνώντας την αγάπη | Enquête d’amour
14:30 Ζωηρές συζητήσεις μεταξύ αυτών που ακούνε φωνές | Discussions animées entre entendeurs de voix
17:30 Τραγούδια της Γης | Songs of Earth
20:00 Εις μνήμην | In Memoriam Biel
23:00 Λάσπη | Mud
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
14:00 Εντός και εκτός έδρας | Suomeen juurtuneet
17:00 το μέρος που κοιμόμασταν | where we used to sleep
19:30 Μετρώντας προβατάκια | Sau
22:30 Φωτιά: Η ιστορία της Ανίτα Πάλενμπεργκ | Catching Fire: The Story Of Anita Pallenberg
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
14:00 Ο άνδρας με τα μαύρα | Heiyi ren
16:30 Πορτραίτο του συλλέκτη σε ώριμη ηλικία | Πορτραίτο του συλλέκτη σε ώριμη ηλικία
18:30 Σπίτι, όχι σπιτικό | Home Sweet Home
21:00 Μαίρη, Μαριάννα, Μαρία – Tα άγνωστα ελληνικά χρόνια της Κάλλας | Μαίρη, Μαριάννα, Μαρία - Tα άγνωστα ελληνικά χρόνια της Κάλλας
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 FREE**
14:30 Χαρούμενα ρούχα: Μια ταινία για την Πατρίσια Φιλντ | Happy Clothes: A Film About Patricia Field
17:30 Λώξη | ΛΩΞΗ
20:30 Σιγή του Λόγου | Šutnja razuma
22:30 Το όνειρο του Ντάλτον | Dalton's Dream
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:00 Η βασίλισσα | The Queen
15:00 Μπέττυ | Μπέττυ
17:30 Σιωπηλή αγάπη | Silent Love
20:30 ΑΚΟΕ/ΑΜΦΙ: Η ιστορία μιας επανάστασης (*Να κοιμάμαι στο στήθος του…) | ΑΚΟΕ/ΑΜΦΙ: Η Ιστορία Μιας Επανάστασης (*Να κοιμάμαι στο στήθος του…)
23:00 Ταμπού: Το σινεμά του Άμoς Γκούτμαν | Taboo: Amos Guttman
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:30 Σπίτι, όχι σπιτικό | Home Sweet Home
17:00 Δάσος | Las
20:00 Αδέσποτα κορμιά | Αδέσποτα κορμιά
22:45 Ο Ρικάρντο και η ζωγραφική | Ricardo et la peinture
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:00 Συγκρατώντας την παλίρροια | Holding Back the Tide
15:00 Γραμμές της επιθυμίας | Desire Lines
18:00 Χρυσοτίλη | Chrysotile
20:00 Διαγνοησία | Diagnonsense
22:30 Λάμπουν στο σκοτάδι | Λάμπουν στο σκοτάδι
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 Μετρώντας προβατάκια | Sau
14:30 Εις μνήμην | In Memoriam Biel
17:30 Κορνίζες χωρίς τοίχους | Pozor, padá SNG!
20:00 Η ψυχή των Μποσάλες | Les âmes bossales
22:45 Υπόθεση Ντιμίτριεφ | The Dmitriev Affair
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
14:00 Στη σκιά του πολέμου | Umbra Războiului
17:00 Ένας βοσκός | Un pasteur
19:00 Johatsu - Αυτοί που έγιναν καπνός | Johatsu
21:30 Μαριλού – Συνάντηση με μια αξιοσημείωτη γυναίκα | Marilú - rencontre avec une femme remarquable
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 FREE**
15:00 Unclickable | Unclickable
21:00 Tack | Tack
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Μανιτάρια | Shrooms
14:00 Άνθρωποι στο δάσος | W lesie są ludzie
14:00 Μια ασιατική ιστορία φαντασμάτων | 九龙东往事
14:00 Η ταινία που πρόκειται να δείτε | Le film que vous allez voir
17:00 Ένα δικό τους καταφύγιο | Lisière
20:00 Ένα δέντρο μεγαλώνει κάθε νύχτα στα όνειρά μου | V mojih sanjah rase vsako noč drevo
22:00 Μια αλόη, ένας φίκος, ένα αβοκάντο και έξι δράκαινες | One Aloe, One Ficus, One Avocado and Six Dracaenas
22:00 Κουήρ στο μέτωπο της Ουκρανίας | Queer Fighters of Ukraine
22:00 Η κυψέλη | La ruche
22:00 Νυχτερινό για ένα δάσος | Nocturno para uma floresta
22:00 Αναδημιουργίες | Re-creations
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:00 Η κριτική του διαχωρισμού | Critique de la séparation
15:00 Ο άνθρωπος με την κινηματογραφική μηχανή | Chelovek s kino-apparatom
17:00 Το Ολοκαύτωμα του Χορτιάτη | Το Ολοκαύτωμα του Χορτιάτη
19:00 Λεμεμπέλ | Lemebel
22:30 Sorry/Not Sorry | Sorry/Not Sorry
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Μαριλού – Συνάντηση με μια αξιοσημείωτη γυναίκα | Marilú - rencontre avec une femme remarquable
17:00 Έτσι ξεκίνησαν όλα | And So it Begins
20:00 Ο κλεμμένος πλανήτης μου | Sayyareye dozdide shodeye man
22:30 Ανήσυχα όνειρα: Η μουσική του Πολ Σάιμον | In Restless Dreams: The Music of Paul Simon
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:30 Διαγνοησία | Diagnonsense
15:45 Χρυσοτίλη | Chrysotile
18:00 Η Έιπριλ στη Γαλλία | April en France
21:00 Πρωτόγαλα | Πρωτόγαλα
23:00 Η ζωή και ο θάνατος του Σέλσο Τζούνιορ | The Life and Death of Celso Junior
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 Ένας βοσκός | Un pasteur
14:00 Ένα δέντρο μεγαλώνει κάθε νύχτα στα όνειρά μου | V mojih sanjah rase vsako noč drevo
15:45 Ένα δικό τους καταφύγιο | Lisière
18:45 Φτιάχνοντας έναν Ιάπωνα | The Making of a Japanese
21:30 Τα αδέρφια Άντερσον | Bröderna Andersson
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Κορνίζες χωρίς τοίχους | Pozor, padá SNG!
16:15 Ο καιρός της σοδειάς | Em Ano de Safra
19:15 Δάσος | Las
22:00 Η ψυχή των Μποσάλες | Les âmes bossales
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
12:00 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 FREE**
15:00 Αζήτητοι | Αζήτητοι
18:00 Sinfonietta-πόλης, συνομιλία με τον Dziga Vertov | Sinfonietta-πόλης, συνομιλία με τον Dziga Vertov
21:00 Vanessa Vinson Vibes | Vanessa Vinson Vibes
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Tack | Tack
17:00 Nowhere – Director’s Cut | Nowhere – Director’s Cut FREE*
17:00 Πρώτη Ύλη, ολόκληρο το έργο σε δεκαεπτά λεπτά | Primal Matter - the entire work in seventeen minutes FREE*
20:00 Touché | Touché
22:30 Ονειροπόλοι | Dreamers
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
13:00 Λάσπη | Mud
15:00 Τα πέντε εμπόδια | De fem benspænd
17:30 Η χώρα των λησμονημένων τραγουδιών | The Land of Forgotten Songs
20:30 Αναζητώντας τον Λάνγκστον | Looking for Langston
20:30 Νιτρικά φιλιά | Nitrate Kisses
23:00 Σινεμά βεριτέ | Cinéma Vérité: Defining the Moment
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Τα αδέρφια Άντερσον | Bröderna Andersson
17:00 Ανάμεσα στους λύκους | L'affût aux loups
20:00 Hollywoodgate | Hollywoodgate
22:45 Το όνειρο του Ντάλτον | Dalton's Dream
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:30 Πρωτόγαλα | Πρωτόγαλα
14:30 El Shatt – Εργαστήριο ουτοπίας | El Shatt - nacrt za utopiju
17:30 Η εμπειρία του Ζολά | L'experience Zola
20:30 Avant-Drag! | Avant-Drag!
23:00 Τραγούδια της Γης | Songs of Earth
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
13:30 Ο καιρός της σοδειάς | Em Ano de Safra
16:30 Touché | Touché
19:30 Ιμπελέν | Ibelin
22:00 Τζορτζ Πλατ Λάινς: Κρυμμένος μετρ | Hidden Master: The Legacy of George Platt Lynes
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Ο κλεμμένος πλανήτης μου | Sayyareye dozdide shodeye man
15:30 Φτιάχνοντας έναν Ιάπωνα | The Making of a Japanese
18:30 Έτσι ξεκίνησαν όλα | And So it Begins
21:30 Τις | Tish
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
14:30 Αδέσποτα κορμιά | Αδέσποτα κορμιά
17:30 exergue – on documenta 14 | exergue - on documenta 14 FREE**
21:30 142 χρόνια | 142 Χρόνια
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Ονειροπόλοι | Dreamers
17:00 Κλεμμένες κουβέντες | Intercepted
20:00 Το αιώνιο εσύ | Eternal You
22:30 Τα βουνά | Bjergene
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
14:30 Πραγματεία για το δηλητήριο και την αιωνιότητα | Traité de bave et d'éternité
20:30 Νέλι και Ναντίν | Nelly & Nadine
23:00 Queer Japan | Queer Japan
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Υπόθεση Ντιμίτριεφ | The Dmitriev Affair
16:30 Νυχτερινά | Nocturnes
19:30 Οι γάμοι της Τήλου | Tilos Weddings FREE*
22:30 Όσα αφήσαμε πίσω | Skąd dokąd
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:30 Νομαδική μοναξιά | Nomad Solitude
15:00 Ένα τσιγάρο χρόνος | Time Takes a Cigarette
15:00 Μεταναστεύσεις είμαστε | Migrations We Are
15:00 Λαχτάρα για φως | Anhel de llum
15:00 Η Δάφνη ήταν ένας κορμός που κατέληγε σε φύλλα | Daphne was a torso ending in leaves
18:00 Το πορτρέτο: Ο Γιώργος Ρόρρης ζωγραφίζει τον Ευάγγελο Αβέρωφ | Το Πορτρέτο: Ο Γιώργος Ρόρρης ζωγραφίζει τον Ευάγγελο Αβέρωφ
18:00 Αρμάνοι oι Βλάχοι | Αρμάνοι oι Βλάχοι
20:45 Γκοντάρ, μόνο | Seul Godard
23:00 El Shatt – Εργαστήριο ουτοπίας | El Shatt - nacrt za utopiju
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 Κλεμμένες κουβέντες | Intercepted
14:30 Το αιώνιο εσύ | Eternal You
17:30 Καθώς φτάνει η παλίρροια | Før Stormen
20:15 Κάποτε είχα μια ζωή | Yo tenía una vida
22:30 10 χρόνια Athens Pride | 10 Χρόνια Athens Pride
22:30 Σε αυτή την εξαίσια θάλασσα | Σε αυτή την εξαίσια θάλασσα
22:30 Λεσβίες, κάμερα, πάμε! | Dykes, Camera, Action!
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
16:00 Μεντιχά – Αυτή που έζησε | Mediha
19:00 Τζορτζ Πλατ Λάινς: Κρυμμένος μετρ | Hidden Master: The Legacy of George Platt Lynes
22:00 Το κατά Τσιρέτα Ευαγγέλιο | Il Vangelo secondo Ciretta
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
13:00 Avant-Drag! | Avant-Drag!
16:00 Εκείνη τη μέρα | Εκείνη τη Μέρα
18:00 Κατ’ εικόνα του ανθρώπου | Κατ’ εικόνα του ανθρώπου
21:00 Πανελλήνιον | Πανελλήνιον
23:30 Όλα τα μικρά πράγματα | Every Little Thing
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Τις | Tish
17:00 Να τους πείτε για εμάς | Tell Them About Us
20:00 Εξερευνώντας το άγνωστο | A Stranger Quest
22:30 Hollywoodgate | Hollywoodgate
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:00 Φυγή | Flugt
17:30 Το χρονικό μιας καταστροφής | Το χρονικό μιας καταστροφής
20:00 των κοριτσιών | kanajo tachi no
20:00 Καλιαρντά | Καλιαρντά
22:30 Ορλάντο, η πολιτική μου αυτοβιογραφία | Orlando, ma biographie politique
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
14:00 Μεντιχά – Αυτή που έζησε | Mediha
17:00 Δύο άγνωστοι προσπαθούν να μην αλληλοφαγωθούν | Two Strangers Trying Not To Kill Each Other
20:00 Πόλη υπό κατοχή | Occupied City
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:00 Γκοντάρ, μόνο | Seul Godard
15:00 Ο Τοντ και η Σούπερ-Στέλλα | Todd & Super-Stella
18:00 Νομαδική μοναξιά | Nomad Solitude
21:00 Irving Park | Irving Park
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
12:00 Τα βουνά | Bjergene
14:15 Καθώς φτάνει η παλίρροια | Før Stormen
17:00 Εξερευνώντας το άγνωστο | A Stranger Quest
20:00 Να τους πείτε για εμάς | Tell Them About Us
22:45 Teaches of Peaches | Teaches of Peaches
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Το κατά Τσιρέτα Ευαγγέλιο | Il Vangelo secondo Ciretta
15:00 Νυχτερινά | Nocturnes
19:45 Rebel Dykes | Rebel Dykes FREE*
19:45 Dildo Riot | Dildo Riot FREE*
22:15 Βρίσκοντας τα χρήματα | Finding the Money
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
13:00 Πανελλήνιον | Πανελλήνιον
16:00 Αποχαιρετισμός: Ξαφνικά η μνήμη άρχισε να θυμάται | Αποχαιρετισμός: Ξαφνικά η μνήμη άρχισε να θυμάται
18:00 Dourgouti Town | Dourgouti Town
21:00 Σε αναζήτηση κοινού | In Search of an Audience
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
12:00 Κάποτε είχα μια ζωή | Yo tenía una vida
14:00 Παραμορφωμένο είδωλο | Broken View
16:30 Zinzindurrunkarratz | Zinzindurrunkarratz
20:00 Αθάνατες | Immortals
22:30 Συμβάσεις έργων | Simvasis Ergon
22:30 Μπλε καρμπόν | Kék Pelikan
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
13:00 Δημοκρατία | Democracy - Im Rausch der Daten
15:30 Η δοκιμή | The Rehearsal
15:30 Η κληρονομιά της γλαύκας: Δημοκρατία ή Η πόλη των ονείρων | L'Héritage de la chouette: Démocratie ou La cité des songes
18:00 Ανάμεσα στους λύκους | L'affût aux loups
20:30 Ο θάνατος ενός δημοσιογράφου | The Killing of a Journalist
23:00 Το βασίλειο του Σατανά | Realm of Satan
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
13:00 Βρίσκοντας τα χρήματα | Finding the Money
15:30 Ryuichi Sakamoto | Opus | Ryuichi Sakamoto | Opus
19:00 Γιάννης Σπανός: Πίσω απ’ τη μαρκίζα | Γιάννης Σπανός: Πίσω απ' τη μαρκίζα
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
12:00 Ο Τοντ και η Σούπερ-Στέλλα | Todd & Super-Stella
14:30 Παραμορφωμένο είδωλο | Broken View
17:00 Αθάνατες | Immortals
21:00 Το βασίλειο του Σατανά | Realm of Satan
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
14:30 Ο ασθενής μηδέν | Killing Patient Zero
17:30 Μπλε καρμπόν | Kék Pelikan
20:00 Όλα τα μικρά πράγματα | Every Little Thing
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
13:00 Δύο άγνωστοι προσπαθούν να μην αλληλοφαγωθούν | Two Strangers Trying Not To Kill Each Other
16:00 Σεξουαλική ταυτότητα | Gendernauts - Eine Reise durch die Geschlechter
21:00 Επιστροφή | Máhccan
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
15:00 Τεχατσάπι | Tehachapi
18:00 Φωτιά: Η ιστορία της Ανίτα Πάλενμπεργκ | Catching Fire: The Story Of Anita Pallenberg
21:00 Νιότη (Άνοιξη) | Qing chun (chun)
ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
14:00 Όσα αφήσαμε πίσω | Skąd dokąd
17:00 Θαύμα στο Γκύλσπονγ | The Gullspång Miracle
20:00 Η χοντρή σου φίλη | Your Fat Friend
22:30 Εικόνες φαντασμάτων | Retratos Fantasmas
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ
15:00 Menus-Plaisirs – Les Troisgros | Menus-Plaisirs - Les Troisgros
20:00 Teaches of Peaches | Teaches of Peaches